Nitko nije došao natrag – pps

Nitko nije došao natrag – pps

Nitko nije došao natrag – pps poučna priča o zagrobnom životu

Dvije ribe zaplivaše morem. Jedna reče: vidiš onoga slasnog crva? On je privezan za udicu koju drži čovjek. Kad je povuče završiti će tavi. Druga odgovori: ne vjerujem u takve bajke jer nitko nije došao natrag da nam to ispriča… Isto tako ni iz pakla nitko nije došao natrag ali mi znamo da pakao postoji.

Veličina: 379 KB
Ažurirano: 17. 08. 2017.

Čavli u ogradi – pps

Kad izvadiš čavao iz ograde rupa ostaje, isto je i s boli koju naneseš drugom ljudskom biću.

Otac i sin – napredak pps

Poučna prezentacija o poštivanju roditelja. Može se upotrijebiti i za “sukob generacija” kao i prigodno za “Dan starijih osoba”.

Ključeve crkve sv. groba u Jeruzlemu od 1246. godine čuvaju muslimani. Jedna muslimanska obitelj čuva ključeve, a druga ima pravo otvoriti vrata.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Ljubav koja se održava darovima vječno je gladna. (Židovska poslovica)