Znak pomirenja – pps

Znak pomirenja – pps

U narodu Masai znak pomirenja je busen trave, simbol života u polupustinjskom kraju u kojem žive. Ako je mir među njima narušen ne slave sv. Misu. A mi?

Veličina: 457 KB
Ažurirano: 08. 11. 2017.

Poziv – pps

Poziv – želim znati pps

Želim znati možeš li biti sam sa sobom i sviđa li ti se vlastito društvo u trenutcima praznine.

Sveži devu – pouka o molitvi

Jedan je čovjek u pustinji zaboravio zavezati devu. Pomolio se Bogu da mu čuva devu no u jutro ju nije našao. Moliti treba s pouzdanjem, ali Bog nema drugih ruku osim naših…

Ključeve crkve sv. groba u Jeruzlemu od 1246. godine čuvaju muslimani. Jedna muslimanska obitelj čuva ključeve, a druga ima pravo otvoriti vrata.

“Velečasni, mogu li spasiti dušu ako za crkvu dam 10 000 kuna?” – pita škrtac na umoru. “Nisam siguran, ali ja bih na Vašem mjestu pokušao.”

Kada je ljubav mršava, mane su debele. (Engleska)