Priča o dječaku koji je imao povjerenja – pps

Priča o dječaku koji je imao povjerenja – pps

Priča o dječaku koji je imao neograničeno povjerenje u svoga oca pilota poučava nas kakvo bismo povjerenje kao kršćani trebali imati u svoga nebeskog Oca.

Veličina: 412 KB
Ažurirano: 09. 11. 2017.

Ribiči – pps poučna priča o pouzdanju u Boga

Kad je iskusni ribič upitao neiskusnog zašto velike ribe vraća u vodu, ovaj je odgovorio kako ima malu tavu. Često se i mi tako ponašamo u odnosu prema Bogu. Zato ne govori Bogu kako imaš velike probleme nego problemima kako imaš velikoga Boga.

Plava ruža – pps o postojanju Boga

Lijepa prezentacija o bezrazložnom sukobu vjere i znanosti. Kako mladi hrvatski genetičar reče: Evolucijska biologija govori o materijalnom stvaranju, ali vjera u Boga je duhovna stvarnost koja sve nadilazi i tu nema nikakve kontradikcije.

Ključeve crkve sv. groba u Jeruzlemu od 1246. godine čuvaju muslimani. Jedna muslimanska obitelj čuva ključeve, a druga ima pravo otvoriti vrata.

“Velečasni, mogu li spasiti dušu ako za crkvu dam 10 000 kuna?” – pita škrtac na umoru. “Nisam siguran, ali ja bih na Vašem mjestu pokušao.”

Kada je ljubav mršava, mane su debele. (Engleska)