Dalaj-lamini savjeti – pps

Dalaj-lamini savjeti – pps

Imaj na umu da velike ljubavi i velike uspjehe uvijek prati veliki rizik.

Zapamti: ponekad je divno nemati ono što želiš.

Nikad se nemoj smijati tuđim snovima.

Provedi svaki dan malo vremena sa sobom.

Zapamti da je najbolji odnos onaj kad je tvoja ljubav za drugim jača od tvoje potrebe za njim.

Veličina: 469 KB
Ažurirano: 23. 11. 2017.

Očevi - mudre izreke – pps

Nije važno tko je bio moj otac, važno je kako ga se ja sjećam. Mnogo je lakše postati nego ostati otac. Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku. Uistinu bogat čovjek je onaj čija se djeca zatrče u njegov zagrljaj čak i kad su mu ruke prazne.

Odmori dušu 2 – pps prezentacija

Život se ne mjeri brojem udisaja, već brojem trenutaka od kojih zastaje dah. Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.
Zahvalnost nije samo najveća od svih vrlina, nego i majka svima ostalima.
I druge mudre misli posložene u prezentaciju.

Prvi sačuvani oblik pobožnosti križnog puta nalazimo u Georgijanskom lekcionaru u kojem su opisani obredi što su se u Jeruzalemu obavljali između 5. i 8. stoljeća.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Ako hoćeš nešto reći, prvo provjeri tko će te slušati. (Gruzijska poslovica)