Patrijarsi – Jakov Izrael – vjeronauk pps

Patrijarsi – Jakov Izrael – vjeronauk pps

Prezentacija o Jakovu Izraelu – igra otkrivanje slika s asocijacijom o patrijarsima. Korisno za vjeronauk u petom razredu osnovne škole – učenje kroz igru.

Veličina: 2.24 MB
Ažurirano: 05. 12. 2017.

Biblija – Sveto pismo – prezentacija o Bibliji općenito

Prezentacija o Bibliji. Korisno za djecu, osobito učenike petih razreda.

Euharistija – asocijacija za vjeronauk u trećem razredu

Igra asocijacija na temu euharistije. Korisno za pripravu za prvu pričest ili za vjeronauk u trećem razredu.

Kruh, vino, brašno, svećenik…

Polja se otvaraju klikom miša.

Prvi sačuvani oblik pobožnosti križnog puta nalazimo u Georgijanskom lekcionaru u kojem su opisani obredi što su se u Jeruzalemu obavljali između 5. i 8. stoljeća.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Ako hoćeš nešto reći, prvo provjeri tko će te slušati. (Gruzijska poslovica)