Životna filozofija Novo!

[caption id="attachment_2493" align="alignleft" width="179"]Bill_Gates Bill_Gates - materijano najbogatiji čovjek na svijetu[/caption]

Ne moraš odgovarati na pitanja; samo pročitaj tekst do kraja i shvatit ćeš pouku.

1. Nabroji pet najbogatijih ljudi na svijetu. 2. Nabroji zadnjih pet pobjednika u golfu. 3. Nabroji imena zadnjih pet Miss America. 4. Nabroji deset ljudi koji su dobili Nobelovu ili Pulitzerovu nagradu. 5. Nabroji dobitnike Oscara za najboljeg glumca i glumicu u zadnjih pet godina. I, kakav je rezultat? Ovo nisu gubitnici, radi se o najboljima na svom području. No, veoma mali broj ljudi pamti jučerašnje senzacije. Pljesak utihne. Nagrade izgube sjaj. Postignuća padaju u zaborav. Pohvale i povelje pokapaju se skupa s njihovim dobitnicima.

Evo još pitanja, da vidimo kako ćeš sad proći. 1. Nabroji dva učitelja koja su ti pomogla u školi. 2. Nabroji tri prijatelja koji su ti pomogli kad ti je bilo teško. 3. Nabroji petero ljudi od kojih si nešto važno naučio. 4. Razmisli o par ljudi koji su učinili da se osjećaš važnim. 5. Razmisli o petero ljudi s kojima se rado družiš.

Lakše, zar ne?

Pouka: Ljudi koji tvoj život čine drugačijim nisu oni s najviše diploma, najviše novaca ili najviše nagrada. To su ljudi kojima je stalo.

Ne brinite o mogućem smaku svijeta danas. U Australiji je vec ionako sutra!

(Charles Schultz)

Ažurirano: 30. 09. 2019.

Majmunska posla - priča o oponašanju
majmun_animacijaUmoran trgovački putnik odloži vreću punu pamučnih kapa, i zaspe usred šume pune majmuna. Kad se probudio, našao je praznu vreću, a mnoge majmune s kapama po drveću. Kako ponovno kape dobiti natrag? Trčati za majmunima? Ne, to je pothvat očajnika. Privući ih čime? Ne, to je uzaludan trud. Prijetiti? Svi bi pobjegli. Nakon podosta muke i domišljanja trgovac se naljuti i bijesno baci svoju kapu na tlo. I gle – majmuni učiniše isto! I tako je trgovac dobio natrag svoje kape. Nastoj u životu slijediti samoga sebe, a ne, poput majmuna, oponašati druge! autor nepoznat
Škrtac i zlato

Jedan škrtac sakrio je svoje zlato u podnožju drveta u svom vrtu. Svake nedjelje vadio ga je iz zemlje i satima ga s uživanjem gledao. Netko je doznao za to i ukrao mu zlato.

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

Došli djed i baka pred rajska vrata. Petar ih pogleda i reče: dobri ste ljudi bili zaslužili ste da uđete. Malo ih provede okolo da vide kako se živi u raju. Gledaju oni, ljudi zadovoljni, nasmješeni… Nakon nekog vremena djed će baki: Ti, i tvoja zdrava hrana, mogao sam ovdje doći prije 30 godina!

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)