Ribiči - kratka priča Novo!

riba-tava-ilustracija-clipartDva su čovjeka otišla na pecanje.

Jedan je bio iskusan ribič, a drugi nije.

Svaki put kad bi iskusni ribič uhvatio veliku ribu, stavio bi je u kutiju s ledom. A onaj drugi kad bi uhvatio veliku ribu, vraćao bi je u vodu.

Iskusni ribič je promatrao taj ritual, i na kraju dana, umoran od gledanja, upita ga: ”Zašto stalno vraćaš velike ribe?”

Drugi ribič odgovori: ”Zato što imam malu tavu.”

Ponekad smo i mi kao neiskusni ribič: odbacujemo velike planove, velike snove, velike poslove i velike prilike samo zato što je naša vjera premalena.

Ažurirano: 04. 12. 2019.

Dvadeset dolara - priča o pravim vrijednostima

Predavač je započeo seminar pokazujući novčanicu od 20 dolara. Zapitao je 200 ljudi koji su bili u dvorani: „Želi li tko ovih 20 dolara?“ Ljudi su počeli dizati ruke.

Biti kao ptica

Jeste li već motrili ptice koje se nađu pred nekim problemom, npr. prilikom gradnje gnijezda? Danima i danima one grade svoje gnijezdo skupljajući razne materijale, često donoseći ih izdaleka…

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Doživjela žena kliničku smrt. Pita ona sv. Petra može li vidjeti muža prije nego što se ponovno vrati na zemlju. – Daj mi neke podatke da ga lakše nađem? Ime, vjera, zanimanje, koliko ste bili u braku? na to će Petar. – 50 godina smo bili u braku. – Ah, on je onda među mučenicima.

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)