Obavijest - kratka priča Novo!

Kip_Srca_Isusova Put do crkve vodio je kroz selo. Starica je žurila oborena pogleda, mrmljajući molitvu i krišom pogledavajući ljude. „Nevaljalci… pijandure… zavodnice… lopovi… lijenčine…“ Ubrzavala je korak da je molitva umiri. Jednoga je dana htjela ući u crkvu, no vrata bijahu zatvorena. Pokucala je. Uzalud. Na vratima je pisalo: „Ja sam tu vani.“

Ažurirano: 11. 12. 2019.

Anđeli s jednim krilom

Istinita priča iz života osoba s invaliditetom:

SVI SMO MI ANĐELI S JEDNIM KRILOM.

Brige ostaviti pred vratima

Jednom sam angažirao stolara da mi pomogne renovirati staru poljsku kuću, a upravo mu je bio završio prvi težak dan na poslu.

Maslinski vrt su 1681. od muslimana otkupili Hrvati, braća Branković iz Sarajeva i darovali ga franjevcima na čuvanje.

Neki poduzetnik upitao svog župnika: Kome se trebam moliti da mi financijska dolazi rjeđe? – Najbolje sv. Bartulu! Njega su živog oderali, pa zna kako Vam je.

Ljubav koja se održava darovima vječno je gladna. (Židovska poslovica)