Lula mira – pps

Lula mira – pps

Lula mira – pps o srdžbi

Mudri je stari Indijanac savjetovao mladiće iz svoga plemena: kad se jako srdiš na nekoga tko te je smrtno uvrijedio, prije nego digneš ruku na njega napuni lulu i promisli. Vidjet ćeš da je smrt prevelika kazna.

Veličina: 518.5 KB
Ažurirano: 02. 10. 2017.

Muha i med – pps

Poučna priča posložena u prezentaciju.
“Više se muha uhvati na žlicu meda nego na sto litara octa.”

Kršćani – priča B. Ferrera u pps-u

Jedan je svećenik upitao svog dobrog prijatelja zašto ne postane kršćanin. “Ako je kršćanstvo ono što ti tvrdiš – za to nemam snage; a ako je ono što vidim oko sebe uopće nisam zainteresiran” odgovorio je ovaj.
Kratka, poticajna, priča Bruna Ferrera posložena u prezentaciju.

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

“Pero, jako si se promijenio. Puno si viši nego kad sam te zadnji put vidio; mršaviji si; kosa ti je smeđa a bila je crna…” “Ali ja nisam Pero, ja sam Ivan.” “Što? I ime si promijenio!?!”

Hrabrost je strah koji je izgovorio molitvu. (Anoniman)