Misli Ziada Abdelnoura – pps

Misli Ziada Abdelnoura – pps

Zdrav razum nije dar, već kazna jer moraš izići na kraj sa svima koji ga nemaju.
Kada bi svi poštovali pravila, ništa se nikad ne bi promijenilo.
Istinski bogat čovjek je onaj čija djeca trče u zagrljaj i kada su mu ruke prazne.
Nemoj razmišljati izvan okvira. Razmišljaj kao da okviri ne postoje. Život je kao lift. Dok se penješ, ponekad moraš pustiti neke ljude da izađu.

Veličina: 804.59 KB
Ažurirano: 16. 11. 2017.

Odmori dušu 43 – prezentacija s lijepim mislima

Pobrini se za problem, a ne za kritiku.

Intelektualac je čovjek koji koristi više riječi no što je potrebno, da objasni stvari koje ne razumije.

Ništa na svijetu nije opasnije od stvarnog neznanja i svjesne gluposti.

I druge lijepe misli posložene u prezentaciju.

Lijepe misli uz orhideje – pps

Nauči kako reći “Ne” brzo i pristojno.  Gledaj izlazak sunca barem jednom mjesečno. Troši manje nego što možeš zaraditi. Ne gubi kontrolu; duboko udahni. Budi pažljiv prema svojim prijateljima. Riješi se mržnje i neprijateljstva; oni nikome ne donose nikakvo dobro, pa ni tebi.

I druge zanimljive misli posložene u prezentaciju.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Vjeroučitelj pokušava objasniti djeci pojam ‘Božja providnost’. – “Zamislite da ljudi rade na crkvneom tornju i jedan padne a ništa mu se ne dogodi. Kako biste to nazvali?” – “Pa to je čista sreća.” – “A na primjer da sutradan opet isti čovjek padne i opet mu ništa ne bude.” – “To je slučajnost.” – “A što da isti čovjek padne s tornja i treći put i opet mu se ništa ne desi?” – “E pa to je već NAVIKA.”

U kući lijenčine množe se samo snovi. (Koreanska)