Čekam te vani - crkva poučna priča Novo!

crkva_ilustracija_clipartVidim, odlaziš u crkvu. Ne zanima me što ćeš u njoj raditi, iako mislim da ćeš se pomoliti. Nimalo ne marim zato hoćeš li stajati ispred oltara ili tamo kod vrata, hoćeš li moliti sjedeći ili klečeći, pognute glave i zatvorenih očiju... ili ćeš buljiti u sliku na oltaru, udarati se u prsa, micati usnicama, šaptati riječi molitve i prebirati među prstima zrnca svete krunice... Sve su to izvanjske i nimalo komplicirane radnje pomoću kojih nije teško prevariti čovjeka. Čekam te vani. Kad izađeš iz crkve i vratiš se među ljude, pripremi se za susret sa mnom. Tada ću te nemilosrdno pratiti, promatrati, suditi, a možda i osuditi. Imam pravo to učiniti. Naime, želim znati: jesi li u crkvi doista razgovarao s Bogom, ili si se samo s njime poigravao? Želim se uvjeriti čini li molitva čovjeka stvarno drukčijim, boljim? Želim se uvjeriti upravo na tebi, kršćaninu, kao primjeru. Uvjerim li se da si ohol, pohlepan, sebičan, svadljiv, uvredljiv, zavidan, brbljav, površan... znat ću da ti molitva ne valja. A uvjerim li se da u obitelji, na poslu, u školi, trgovini, autobusu... ne znaš s ljudima razgovarati, znat ću sigurno da ne znaš ni s Bogom razgovarati. Ako te neprestano netko treba tješiti i hvaliti, znat ću da u crkvu nisi išao radi Boga, slaviti njega, već obožavati sebe... Ali... budu li tvoje oči otvorene za nevolju bližnjega, budu li tvoje usne izgovarale riječi mira, radosti, povjerenja i utjehe, bude li tvoja ruka podizala nemoćne, bude li tvoje srce imalo razumijevanje za druge, bude li opraštalo i ljubilo, ... znat ću da si u crkvi doista razgovarao s Bogom! Čekam te vani.

autor nepoznat

Pregleda: 2031 Pregleda
Ažurirano: 04. 12. 2019.

Volim te zauvijek

Majka je držala u naručju svoju bebu i polako je ljuljala naprijed, natrag, naprijed, natrag, naprijed, natrag. I dok ga je ljuljala, ona je pjevala: Volim te zauvijek, Volim te beskrajno, Dok god sam živa moja beba ćeš biti.

Abeceda prijateljstva

A Ako ti prijatelj ne daruje osmijeh, daruj ti njemu svoj.

B Blago onom tko ima prijatelje, teško onom tko ih treba.

C Cijeni pravog prijatelja kao dragulj neprocjenjivi.

prijateljstvo-ilustracija1-clipart

Č Čovjek mora zatvoriti jedno oko da bi našao prijatelja, a da bi ga zadržao treba zatvoriti oba.

D Drži pravog prijatelja objema rukama.

E Ediktom ne možeš narediti nekome da ti bude najbolji prijatelj!

F Feniks se rađa iz pepala, a prijateljstvo iz malih znakova pažnje.

G Gdje god bili, vaši prijatelji tvore vaš svijet. (W. James)

H Harmonija nastaje kad se sretnu istinski prijatelji, a ne melodija.

I Istinsko prijateljstvo nije za mene manje sveto od vječnoga braka. (K. Mansfield)

J Jedna duša u dva tijela to je pravo prijateljstvo.

K Kušnja prijateljstva je pomoć u nevolji, i to bezuvjetna pomoć. (Gandhi)

L Laž obično ubija prijateljstvo, a istina ljubav.

LJ Ljubav je slijepa, prijateljstvo zatvara oči.

M Male ljubaznosti učvršćuju prijateljstva.

N Nasamo kori prijatelja, a hvali ga javno.

NJ Njeguj put koji vodi do prijatelja.

O Osoba bez prijatelja je kao knjiga koju nitko ne čita.

P Ponašaj se prema prijatelju kao prema slici: Promatraj ga u najboljem svjetlu.

R Ruka starog prijatelja – kakav divan oslonac.

S Samo među dobrima može biti prijateljstva.

Š Šutjeti s prijateljem, i to je ponekad govor.

T Tek kad stane pucati led, znat ćeš tko ti je prijatelj.

U U nevolji se upoznaje pravi prijatelj.

V Volim te ne samo zbog onoga što si učinio od sebe, nego i zbog onoga što činiš od mene.

Vjerojatno upravo to znači biti prijatelj.

Z Zašto uopće živimo, ako ne zato da olakšamo život jedni drugima.

Ž Život nije ništa bez prijateljstva. (Ciceron)

Subotnji dan hoda je bio 2000 lakata, a 6 lakata je 1 trstika.

Pita učiteljica Pericu: “Je li ti tata još uvijek pomaže s domaćom zadaćom?” “Ne više. Ona zadnja jedinica ga je totalno slomila!”

Mnogima bi se dopao da se nisi trudio dopasti se svima. (Latinska poslovica)