Strategija jedne lisice – pps

Strategija jedne lisice – pps

Strategija jedne lisice – kratka poučna priča

Jednom je lav otvorio ralje pred ovcom i upitao je smrdi li mu iz usta. Kad je odgovorila potvrdno lav skoči i otkine joj glavu. Vuk mu je odgovorio negativno, ali lav nije bio zadovoljan odgovorom pa je i njega pojeo. Lisica je pak uspjela odgovoriti lavu neugrozivši život.
Lijepa prezentacija prema priči Bruna Fererra.

Veličina: 1.39 MB
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Istinita priča o rasizmu – prezentacija

Na letu između Johanesburga i Londona jedna gospođa sjela je pored čovjeka crne boje kože i zatražila promjenu mjesta za sjedenje. Stjuardesa je ubrzo riješila njen problem i pokazala gospođi gdje joj je mjesto.

Blaženije je davati nego primati – pps

Jedan se student htio našaliti s nekim seljakom ali ga je njegov profesor poučio da pomogne čovjeku umjesto da se izruguje s njegovom nevoljom.

Na okviru od iskucanog srebra u kojem se nalazi slika Čudotvorne Gospe Sinjska piše “Svetoj Mariji od Milosti grada Sinja”.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)