Ribiči – pps poučna priča o pouzdanju u Boga

Ribiči – pps poučna priča o pouzdanju u Boga

Kad je iskusni ribič upitao neiskusnog zašto velike ribe vraća u vodu, ovaj je odgovorio kako ima malu tavu. Često se i mi tako ponašamo u odnosu prema Bogu. Zato ne govori Bogu kako imaš velike probleme nego problemima kako imaš velikoga Boga.

Veličina: 549 KB
Pregleda: 1920 Pregleda
Ažurirano: 08. 11. 2017.

Savjest – pps

Prezentacija o odgoju savjesti.
Poučna priča, citati iz udžbenika za 7. razred osnovne škole.

Čudnovati Božji putovi – pouka prirodnih sila

Poučna priča o oluji posložena u prezentaciju.
Čovječe ne boj se olujna vremena što bjesni u tvom životu jer oluja je blagoslov i nakon nje dolazi urod.
- uključite zvučnike, ne koristite miš

Časopis Association for Psychological Science objavio je 2010. rezultate psiholoških istraživanja koji pokazuju da smo prema ljudima koji su ljubomorni na nas ljubazniji i to prema onima koji su ljubomorni tzv. zlonamjernom zavišću više nego prema onima koji su benigno ljubomorni. Benigne ljubomore je ljubomora u kojoj je izražena motivacija za poboljšanje sebe, a kod zlonamjerne je ljubomore karakteristična želja da se uništi uspješna osoba.

– Gdje ćeš za Božić? – Na ponoćku u župnu crkvu.

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)