Svjedok 10 - 2003.

Svjedok 10 - 2003.

U desetom broju Svjedoka – godišnjaka vjeroučitelja Splitsko-makarske nadbiskupije – uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

•   loga i ustroj stručnih vijeća vjeroučitelja
  • Rad vjeroučitelja s učenicima neprilagođenog ponašanja

Svjedok 17 - 2010

U sedamnaestom broju Svjedoka – godišnjaka vjeroučitelja Splitsko-makarske nadbiskupije – uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

• Vjeronauk i vjeroučitelji pred društvenim izazovima
  • Crkva – proročka zajednica
Svjedok 27 - 2020.

U 27. broju Svjedoka, godišnjaka Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

• Korelacija Katoličkog vjeronauka i Povijesti
  • Isusove prispodobe kao model poučavanja

“Sagradimo katedralu koja će biti tako velika da će svi koji je vide pomisliti da smo ludi” bio je 1401. godine moto za gradnju katedrale sv. Marije koja je izgrađena kao treća po veličini crkva u Europi.

Djed veli unuku: ‘Sakrij se brzo, evo nastavnika, a danas nisi išao u školu!’ A unuk će: ‘Bolje se ti sakrij, ja sam im javio da si ti jutros umro!’

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)