Odmori dušu 43 – prezentacija s lijepim mislima

Odmori dušu 43 – prezentacija s lijepim mislima

Pobrini se za problem, a ne za kritiku.

Intelektualac je čovjek koji koristi više riječi no što je potrebno, da objasni stvari koje ne razumije.

Ništa na svijetu nije opasnije od stvarnog neznanja i svjesne gluposti.

I druge lijepe misli posložene u prezentaciju.

Veličina: 4.01 MB
Pregleda: 1971 Pregleda
Ažurirano: 23. 11. 2017.

Odmori dušu – mudre izreke pps 57

Optimisti su ljudi koji vjeruju da muha koja zuji po kuhinji traži izlaz iz njihovog doma. Ideja bez djelovanja je sanjarenje. Djelovanje bez ideje je noćna mora. Čovjek ne može otkriti nove oceane ako neprestano plovi uz obalu. I druge misli mudrih ljudi posložene u prezentaciju.

Odmori dušu – mudre misli 51 pps

Ako nisi kadar sijevati, okani se grmljavine.

Glas većine nije dokaz pravednosti.

Malo iskrenosti je opasno. Mnogo iskrenosti je fatalno.

Prije nego se uzdigao na nebo i orao je po zemlji poskakivao.

Za Isusov ukop Nikodem je donio 100 libara smjese smirne i aloja tj. oko 33 kg što je količina za kraljevski pogreb.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)