Božja ili ljudska čuda? Novo!

Bio jednom jedan car u Mezopotamiji koji je dao sagraditi impozantan labirint, te pozvao jednog beduinskog vladara iz Arabije u posjet. Pokazao mu je labirint i zatvorio ga u njemu dok sam ne pronađe izlaz.

pustinja-deve-animacija Čovjek je lutao i lutao i napokon izišao. Car Mezopotamije ga upita je li uzbuđen prizorom njegove građevine i ima li išta što bi je u njegovom carstvu nadmašilo.

Beduin na to reče da ima i da će mu pokazati kad mu uzvrati posjet.

Nije prošlo puno vremena kad je Mezopotamski car došao u Arabiju.

Beduin ga, kako običaji nalažu lijepo primi i ugosti, a potom ga odvede - u pustinju. - Evo moga labirinta, reče mu ostavljajući ga usred pješčanog mora. Nađi put iz njega i kasnije ćeš mi reći ima li nad Božjim čudom beskraja ikakvog drugog čuda.

Umjesto da glavu razbijate kad će doći godišnji odmor, pokušajte osmisliti život iz kojeg ne morate bježati.

Ažurirano: 04. 12. 2019.

Bijeli i crni kamenčić

U davna vremena nekom se trgovcu dogodila nesreća da je bankaru dugovao veliki novac.

Bankar, star i mrzovoljan čovjek predloži dogovor: trgovcu će otpisati dug, ako zauzvrat dobije ruku njegove kćeri.

Dar slušanja

Prije mnogo godina u Kini su živjela dva prijatelja. Jedan je znao vrlo lijeo svirati harfu, a drugi je bio nadaren da pažljivo sluša i razumije glazbu.

U Brazilu sa 2,5 milijuna djece i mladih radi 492 370 vjeroučitelja.

Izgledate potišteno, velečasni. – zabrinuto će neki župljanin svom župniku. – Kako ne bi bio, sutra imam vizitaciju. – Što je vizitacija? – Posjet. Ali ne bilo kakav. Kako da vam objasnim? Posjet je kad Vam punac dođe u kuću, a vizitacija kad dođe punica.

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)