Liturgijsko ruho i posuđe

Liturgijsko ruho i posuđe

Prezentacija “Liturgijsko ruho i posuđe” za vjeronauk u šestom razredu. Osim prikaza liturgijskog ruha i posuđa prezentacija sadrži edukativne igre za vjeronauk: spajanje parova, otkrivanje slika, asocijacija, nadopunjavanje rečenica.

Veličina: 3.74 MB
Ažurirano: 12. 09. 2019.

Srednjovjekovni kršćanski vitezovi - pps

Kratka prezentacija o tri najvažnija redovničko-viteška reda:
ivanovci, templari, teutonci.

Ako ti je stalo do Crkve - pps

Ako ti je stalo do Crkve ne raspredaj odveć o njoj i ne pitaj koliko je u njoj baštine vječnosti a koliko naplavina vremena, nego ti budi crkva da Sin Božji kad dođe nađe vjere na zemlji.

Postoje zapisi da je Poncije Pilat dva puta tužen caru Tiberiju, jednom od strane Židova i drugi put ga je tužio upravitelj Sirije Vitelije koji mu je bio pretpostavljeni.

– Noćas je kod nas došao anđeo i donio ti malu seku. Želiš li je vidjeti? – A je li anđeo još tu, njega bih radije vidio.

Slušaj druge ili će te vlastiti jezik učiniti gluhim. (Indijska)