Promijeniti svijet – pps

Promijeniti svijet – pps

– Proroče, zašto vičeš kad te nitko ne sluša i nije spreman promijeniti se?
– Ako zašutim svijet će promijeniti mene!

Veličina: 866.5 KB
Ažurirano: 05. 11. 2017.

Dragi kamen – unutarnja sloboda pps

Čovjek je došao mudrom starcu i zatražio kamen koji će mu omogućiti bogatstvo za cijeli život. Kad ga je dobio nije mogao ni oka sklopiti već…

Krila – poučna priča pps

Kratka misaona prezentacija prema priči Bruna Ferrera.
Mi kršćani često smo poput nezadovoljnog goluba koji je krila shvaćao kao smetnju u trčanju jer nije shvaćao da je stvoren za nebo.

Najstarija pjesmarica na hrvatskom jeziku, iz 1635. godine, nalazi se u franjevačkom muzeju na otoku Krapnju pored Šibenika. Na otoku je pronađen još jedan primjerak iz iste godine koji se čuva u Zagrebu.

Izgledate potišteno, velečasni. – zabrinuto će neki župljanin svom župniku. – Kako ne bi bio, sutra imam vizitaciju. – Što je vizitacija? – Posjet. Ali ne bilo kakav. Kako da vam objasnim? Posjet je kad Vam punac dođe u kuću, a vizitacija kad dođe punica.

Zrno pijeska u oku može sakriti cijelu planinu! (Japanska poslovica )