Pjesma brata sunca – sv. Franjo pps

Pjesma brata sunca – sv. Franjo pps

Hvaljen budi Gospodine moj sa svim stvorenjima svojim, napose s bratom gospodinom suncem…

Veličina: 386 KB
Pregleda: 1964 Pregleda
Ažurirano: 05. 11. 2017.

Svom snagom – prezentacija o molitvi

– Jesi li upotrijebio sve svoje snage da bi pomaknuo vazu?, upita otac svog malog sina.
– Jesam!
– Nisi, nisi pozvao mene da ti pomognem.

Svagdanja molitva – pps

Bože daj mi radost u običnim stvarima, u svjetlucanju trave nakon kiše, u ljubavi prijatelja,
u njihovu dragom razgovoru dok ljeto završava….

U marijanskom svetištu na otoku Tinos 14 kolovoza je cjelonoćno bdijenje, a službena liturgija Uznesenja BDM završava 23. kolovoza.

Izgledate potišteno, velečasni. – zabrinuto će neki župljanin svom župniku. – Kako ne bi bio, sutra imam vizitaciju. – Što je vizitacija? – Posjet. Ali ne bilo kakav. Kako da vam objasnim? Posjet je kad Vam punac dođe u kuću, a vizitacija kad dođe punica.

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)