O trećoj zapovijedi i ekumenizmu – pps prema priči Monaha Doroteja

O trećoj zapovijedi i ekumenizmu – pps prema priči Monaha Doroteja

Neki mladi Židov, strastveni igrač golfa, ne uspijeva se suzdržati te i subotom potajice odlazi na teren i igra. Mojsije se tuži Gospodinu: „Gospodine moj, gledaj onog Židova, igra golf subotom i krši tvoju treću zapovijed.“

Kratka anegdota o savjesti ispričana na duhovit način.

Veličina: 722.21 KB
Ažurirano: 13. 11. 2017.

Deset stvari koje te Gospodin neće pitati – pps

Razmišljanje o deset stvari koje nam se čine važne u životu, ali koje nisu bitne za spasenje i koje nas Isus sigurno neće pitati na Sudnjem danu.

Djevojčica i bajka – pps o roditeljskoj ljubavi

Djevojčica i bajka – poučna priča u pps-u

Jedan je otac ispričao kako je njegova djevojčica tražila da joj svaku večer čita bajku. S vremenom se sjetio pa je sve bajke snimio i djevojčica je naučila uključiti uređaj i nekoliko dana je slušala snimke izabranih bajki. Jedne večeri je ocu stavila knjigu u ruke…
Lijepa prezentacija o roditeljskoj ljubavi i pažnji.

Martin Luther izvjesio je 31. listopada 1517. na vrata katedrale u Wittinbergu 95 teza o oprostima, dogmama i uređenju crkve. Zanimljivo je da ovaj događaj u svojim djelima ne spominje ni jednom jedinom riječju.

Neki dobrodušni seljak dođe kod svog župnika i požali mu se: Moj sin je otišao živjeti u grad. Ima plaću oko 300 eura. Što mislite oče, hoće li tamo živjeti kao dobar kršćanin? – Sigurno. Sa toliko novaca i ne može drugačŤije.

Tko pobijedi strah taj je i tigru opasan protivnik. (Indijska)