Nedjelja – poučna priča posložena u prezentaciju

Nedjelja – poučna priča posložena u prezentaciju

Neki je seljak kudio susjeda što gubi vrijeme odlazeći u crkvu umjesto da radi nešto korisno.
Ovaj mu odgovori: “Što bi rekao da ja ako imam sedam kuna usput nekom siromahu dam šest?”
Kratka poučna priča o poštivanju 3. Božje zapovijedi.
Korisno za vjeronauk u četvrtom razredu osnovne škole.

Veličina: 1.68 MB
Ažurirano: 13. 11. 2017.

Paukova djeca poučna priča – pps

Lijepa prezentacija o poštivanju svih Božjih stvorenja.

Tek što su stigli u vikendicu, majka i njezin četverogodišnji sin

Marko počeli su lov na pauke koji su posvuda ispleli mreže.

“Mačak Oscar obilazi krevete u domu u kojem su smještene starije osobe koje boluju od Alzheimerove ili Parkinsonove bolesti i ponekad se zaustavi i sklupča pokraj kreveta. U vrlo velikom broju slučajeva, pacijent kraj čijeg se kreveta Oscar zaustavio umre tijekom nekoliko sljedećih sati” piše dr. David Dosa u New England Journal of Medicine. Mačak je u domu za starije i bolesne osobe na Rhode Islandu u SAD-u naslutio kraj zemaljskog života za 25 osoba u razdoblju od 2 godine. “Mnoge obitelji umrlih nalaze u tome utjehu. Ako nisu stigli u bolnicu, oni cijene što je netko bio uz njihove bližnje u posljednjim satima života.”

Neki poduzetnik upitao svog župnika: Kome se trebam moliti da mi financijska dolazi rjeđe? – Najbolje sv. Bartulu! Njega su živog oderali, pa zna kako Vam je.

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)