Životu reći Da – pps

Životu reći Da – pps

Razmišljanje P. Bosmansa o životu i važnosti zajedništva i optimizma za ljudski život.

Veličina: 855 KB
Pregleda: 1908 Pregleda
Ažurirano: 20. 11. 2017.

Očevi - mudre izreke – pps

Nije važno tko je bio moj otac, važno je kako ga se ja sjećam. Mnogo je lakše postati nego ostati otac. Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku. Uistinu bogat čovjek je onaj čija se djeca zatrče u njegov zagrljaj čak i kad su mu ruke prazne.

Kršćanin je… – pps

Kršćanin je pošten ali ne bez ljubavi, osjećajan ali ne razdražljiv, revan ali ne zajedljiv… sav u Bogu ali ne izvan svijeta.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Idu dva studenta ulicom. – Hoćemo li na kavu ili na predavanje? – Bacimo novčić. Ako ostane u zraku idjemo na predavanje.

Hrabrost je strah koji je izgovorio molitvu. (Anoniman)