Mjesečina – razmišljanje pps

Mjesečina – razmišljanje pps

Na mjesečini se sve stvari u isto vrijeme čine kao da jesu i kao da nisu. I moglo bi biti da k Bogu dođem kao da jesam a Bog mi kaže kao da nisam. A tada bolje bi bilo da me nije bilo.
(fra Bonaventura Duda)

poslala s. Marta

Veličina: 736.5 KB
Ažurirano: 23. 11. 2017.

Ljubav i vrijeme – pps

Bio jednom jedan otok na kojem su živjeli svi ljudski osjećaji i ljudske vrijednosti: ljubav, ponos, dobra volja, tuga…
Kratko razmišljanje o važnosti ljubavi u ljudskom životu posloženo u prezentaciju.

Želim ti velikodušnost – pps

Kad ljubav nije dovoljna – želim ti velikodušnost. Kad misliš na osvetu – želim ti hrabrost oproštenja. Kad poželiš više imati – želim ti bezbrižnost ptica nebeskih.

I druge zanimljive izreke posložene u lijepu prezentaciju.

Subotnji dan hoda je bio 2000 lakata, a 6 lakata je 1 trstika.

Zar ne želite da odslužim Misu za Vašeg pokojnog muža? – upita župnik udovicu nakon pokopa. – Mislim da mu nije potrebna. Ako je u nebu ne treba mu, a ako je u paklu ne može mu pomoći. – A ako je u čistilištu onda mu je dobro jer se već kod kuće navikao. – dometnu župnik.

Kada je ljubav mršava, mane su debele. (Engleska)