Čišćenje – pps

Čišćenje – pps

Razmišljanje o smislu boli i patnje u životu. Zašto Bog koji je milosrdan dopušta nevolje?
Prezentacija pronađena negdje na internetu – autor nepoznat.

Veličina: 1.69 MB
Ažurirano: 23. 11. 2017.

Izbori u životu – pps

Tri su stvari u životu koje ne možeš vratiti: vrijeme, riječi i prilike.

Tri su stvari u životu bez kojih ne možeš mirno živjeti: spokoj, poštenje i nada.

Tri su stvari koje život otežavaju: arogancija, drskost i bijes.

Tri stvari u životu uvijek sam biraš: svoje snove, svoje uspjehe i svoju sudbinu.

Misli anonimnih ljudi 7 – pps

Često se događa da oni koji te vole ne znaju to pokazati, a oni koji te mrze znaju to sakriti.

Ako pogledaš oko sebe i radiš potpuno suprotno od onog što rade ljudi oko tebe imat ćeš 95 % šanse za uspjeh.

Ljudi zahtijevaju slobodu govora kao kompenzaciju za slobodu mišljenja koju rijetko koriste.

Lijepa prezentacija za vjeronauk i slobodno vrijeme.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)