Oče daj mi Isusa – pps

Oče daj mi Isusa – pps

Kratka meditativna prezentacija obogaćena ikonama.

Veličina: 1.3 MB
Ažurirano: 01. 12. 2017.

Mudrost dvorske lude – o vlasti i vladanju pps

Jednom je Bahlul sjeo na sultanovo prijestolje jer Bahlul se mogao slobodno šetati po palači obzirom je bio dvorska luda a dvorska je luda čovjek koji svoju mudrost skriva pod plaštem ludosti.

Što tko vidi – pps

U sumrak se moglo vidjeti dvije osobe kako se grle. To su ljubavnici misli čovjek pokvarne mašte; prijatelji misli čovjek koji živi sam; trgovci koji su sklopili posao misli pohlepan čovjek. Kako je lijepo vidjeti kako se grle misli čovjek Božji.

U Dioklecijanovo vrijeme učitelji različitih područja imali su bitno različite plaće. Učitelj u osnovnoj školi bio je plaćen 50 denara mjesečno po dječaku, učitelj aritmetike i učitelj stenografije 75, učitelj rukopisa ili paleografije 40, književnosti ili pak geometrije 200 denara, a najbolje je plaćen bio učitelj govorništva sa 250 denara.

Vojni časnik pita župnika: “Koliko bi vojnika moglo prespavat u crkvi?” – “Za vojnike ne znam, ali dok ja propovijedam, spava oko 5 stotina” – odgovori župnik.

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)