Sveci naši nebeski zaštitnici – pps za treći razred

Sveci naši nebeski zaštitnici – pps za treći razred

Simboli i po nekoliko rečenica o svecima Katoličke crkve. Korisno za vjeronauk u trećem razredu osnovne škole. Učenje kroz igru.

Veličina: 715.06 KB
Ažurirano: 06. 12. 2017.

Žličica – o pripravi za smrt pps

Jedna je starica zatražila da je pokopaju s malom žličicom u ruci. Objasnila je: “uvijek kad bih vidjela žličicu pored tanjura značilo je da stiže desert, pa želim da svi znaju kako mene upravo sada čeka ono najbolje.”

I have dream – pps

Na mom pogrebu neka se ne govori da sam dobitnik Nobelove nagrade jer to nije važno; niti 300-400 odlikovanja…
Iz jedog od posljednjih govora Martina Luthera Kinga.

Nostradamusova proročanstva odmah nakon izdavanja 1555. godine ocijenjena su kao “užasna zloporaba ljudske lakovjernosti” i već 1558. u Parizu je izašla knjiga koja pobija istinitost njegovih proročanstava.

Zaručnici došli na vjenčanje sa zakašnjenjem od oko sat vremena. Kad su napokon stigli župnik će ljutito: Sljedeći put vas neću čekati ni minute!!!

Dobar slikar ne daje ime svojoj slici, loš mora. (Poljska)