Svjedok 10 - 2003.

Svjedok 10 - 2003.

U desetom broju Svjedoka – godišnjaka vjeroučitelja Splitsko-makarske nadbiskupije – uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

•   loga i ustroj stručnih vijeća vjeroučitelja
  • Rad vjeroučitelja s učenicima neprilagođenog ponašanja

Svjedok 25 - 2018.

U 25. broju Svjedoka, godišnjaka Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

• Vjeronauk u korelaciji s Likovnom kulturom
  • Brak i obitelj u društvu i Crkvi danas

Svakog petka iz samostana sv. Spasitelja u Jeruzalemu kreće križni put Ulicom bola (Via Dolorosa) do Kalvarije osim prvog petka nakon Božića i ako je sam Božić u petak. U slučaju nevremena križni put je u crkvi.

Pastoru umrla žena i on se nije osjećao sposobnim održati službu. Biskupu je poslao telegram: JUČER MI JE UMRLA ŽENA! MOLIM POŠALJITE ZAMJENU ZA IDUĆU NEDJELJU.

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli provjeri, kudi prije nego što se u nešto uvjeri. (Arapska poslovica)