Svjedok 16 - 2009.

Svjedok 16 - 2009.

Šesnaesti broj Svjedoka donosi radove sa stručnih skupova, vrijedne statističke podatke, ogledne vjeronaučne modele i mnoštvo zanimljivih iskustava splitskih vjeroučitelja, osobito sa hodočašća u Svetu zemlju. Dvije središnje teme ovog broja su:

• Poznajemo li potrebe svojih učenika?
  • Kristocentričnost vjeronaučne nastave

Svjedok 17 - 2010

U sedamnaestom broju Svjedoka – godišnjaka vjeroučitelja Splitsko-makarske nadbiskupije – uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

• Vjeronauk i vjeroučitelji pred društvenim izazovima
  • Crkva – proročka zajednica

U Finskom glavnom gradu u središtu stambene četvrti sagrađena je crkva u stijeni. Izvana se vidi samo rotonda opasana ravnim isklesanim stijenama nadsvođena kupolom od bakra i stakla. U visinu se uzdiže do 12 metara.

U nekom zatvoru svećenik obilazi zatvorenike i započinje razgovarati s jednim od njih: “Zbog čega si ovdje, sinko?” “Velečasni, zato što su prozori previsoki, a rešetke prejake.”

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)