Čovjek jednom prošaputa Bogu..

Čovjek jednom prošaputa Bogu..

Čovjek jednom prošaputa Bogu: “Bože, reci mi nešto!” U tom trenutku ševa zapjeva, ali čovjek to nije čuo. Tada čovjek uzviknu: “Bože, reci mi nešto!” …

Veličina: 359.5 KB
Pregleda: 1981 Pregleda
Ažurirano: 09. 11. 2017.

Čaša vode – pps o napetosti

Jedan je predavač, govoreći o napetosti, upitao svoje slušatelje: Koliko je teška čaša vode? Odgori su bili od 20 do 500 grama. Na to je on rekao: “nije bitna stvarna težina već koliko dugo čašu s vodom nosimo.” Tako je i s problemima. Prezentacija za razmišljanje o poteškoćama svakodnevnog života.

Postoji li Bog, Lave? – pps

Grof Rajevski upita Lava Nikolajeviča Tolstoja: “Lave, kako da znam postoji li Bog?” – Sergeje Rajevski ti si znanstvenik i gledao si kroz mikroskop? – Da. – Jesi li se ikada zapitao zna li onaj mikrob postojiš li ti?
Kratka misaona prezentacija korisna osobito za vjeronauk u osmom razredu osnovne škole.

Put od tvrđave Antonije tj. mjesta na kojem je Isus osuđen na smrt do mjesta raspeća dug je 600 metara.

Zar ne želite da odslužim Misu za Vašeg pokojnog muža? – upita župnik udovicu nakon pokopa. – Mislim da mu nije potrebna. Ako je u nebu ne treba mu, a ako je u paklu ne može mu pomoći. – A ako je u čistilištu onda mu je dobro jer se već kod kuće navikao. – dometnu župnik.

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)