Plesač na žici Novo!

bicikla_kosaraBio jednom jedan slavni plesač na žici. Bio je toliko vješt da nikada nije pao s čelične žice. Još dok je bio mlad naučio je hodati po toj žici, najprije nekoliko centimetara iznad zemlje, a onda ju je malo-pomalo podizao, dok nije dosegao visinu koja mu je trebala da može dati svoju prvu predstavu. Svi su se slagali u tome da je neobično spretan i da zaista umije držati ravnotežu. Nitko nikada nije vidio da je pao. Jednog dana cirkus je zapao u ozbiljne poteškoće. Predložili su mu da još više podigne uže i produži put kojim će prijeći da bi se privuklo što više ljudi. Radnici u cirkusu su imali puno povjerenje u svog jedinog plesača i bili su sigurni da će postići velik uspjeh. On se obratio svojim kolegama i upitao: Jeste li sigurni da ću uspjeti?. Svi su odgovorili: Imamo povjerenje u tebe i sasvim smo sigurni da ćeš uspjeti. I doista, uspio je. Svaki dan je dolazilo mnogo ljudi i cirkus je dobro zarađivao. Svi su imali koristi od njegove sposobnosti. Nakon uspješne godine dana, upravitelj je htio da cirkus postane još poznatiji, pa mu je predložio da izvede nešto posebno, da privuku još više ljudi. Postavio je jedno čelično uže jako visoko s jednog kraja vodopada na drugi kraj vodopada i pozvao sve ljude iz onoga kraja na tu veličanstvenu predstavu. Svi ljudi iz cirkusa podržali su plesača, koji je prihvatio izazov. Kad se pripremao za opasan nastup, još je jednom sve upitao imaju li u njega doista povjerenje. Svi, bez iznimke, povikali su: DA!. A on je onda krenuo i, kao što su svi i očekivali, uspio je sretno i ovaj put. Zatim im se obrati: -Imate li veliko povjerenje u mene. - Naravno - kazao je jedan od kolega iz cirkusa u ime svih. Dobro, želim vam predložiti nešto što iziskuje daleko veću hrabrost. - Divna ideja. Reci nam o čemu se radi; imamo u tebe povjerenje, rado ćemo odmah prihvatiti sve što namjeravaš učiniti.

- Namjeravam prijeći ovo čelično uže s kolicima. Budući da imate neograničeno povjerenje u moje sposobnosti, molim da netko od vas sjedne u kolica i prijeđe sa mnom ovaj put. N i t k o nije prihvatio izazov.

Ažurirano: 20. 11. 2019.

Kutija prve pomoći
prva-pomoc-ilustracijaŠto sve treba imati u kutiji za prvu pomoć? Čačkalicu, gumu, flaster, olovku, gumicu za brisanje, čokoladu, vrećicu čaja. Z A Š T O ČAČKALICU Da ne zaboraviš iz drugih “iščačkati” kvalitete koje imaju. GUMU Da te podsjeti da trebaš biti fleksibilan, jer niti stvari niti ljudi nisu onakvi kakvima bi ih ti htio. FLASTER Ako zatreba liječiti duševne boli. OLOVKU Da svaki dan zabilježiš blagoslove (a znaš ima ih mnogo...). GUMICU ZA BRISANJE Da se sjetiš da svi ponekad griješimo i ništa se bitno zbog toga ne dogodi. ČOKOLADICU Da se sjetiš da svatko ima potrebu za dnevnim poljupcem i zagrljajem. I na kraju VREĆICA ČAJA!!! Zašto? Da nađeš malo vremena, odmoriš se i napraviš listu svih dobročinstava koja si doživio ili učinio toga dana. Možda si za svijet samo “Netko”..., ali za “Nekoga, možeš biti cijeli svijet...” ... zato popunjavaj svoju kutiju i ne uskraćuj prvu pomoć.
Marija i rajska vrata - kršćanska legenda

ednom davno šetajući se ulicama raja primijeti Gospodin da ima ljudi koji nikako ne bi trebali biti u unutra. I uputi se On prema glavnim vratima gdje je sjedio Petar.

Svetiše Wiktrowki, posvećeno Mariji Kraljici Tatra, smješteno na visini 1150 m nekoliko tisuća gorštaka putuje (isključivo pješice) osim na Marijine blagdane i na Pastirisku misu u Božićnoj noći i u Silvestarsku noć.

– Učiteljica me pitala imam li brata ili sestru koji idu u našu školu. – Što si joj odgovorio? – Da nemam. – I što je ona na to rekla? – Bogu hvala.

Zrno pijeska u oku može sakriti cijelu planinu! (Japanska poslovica )