10 razloga zašto se nikad ne perem Novo!

(opravdanja za nedolazak na sv. Misu)

crkva_ilustracija1. Kao dijete silili su me da se perem

2. Ljudi koji se peru licemjeri su - oni misle da su čistiji od svih drugih ljudi

3. Ima toliko vrsta sapuna pa se ne mogu odlučiti koji je najbolji

4. Nekad sam se prao, ali dosadilo mi je pa sam prestao

5. Perem se samo u posebnim prilikama, npr. na Božić ili Uskrs

6. Nijedan od mojih prijatelja se ne pere

8. Počet ću se prati kad budem stariji i prljaviji

8. Nemam vremena

9. U kupaonici zimi nikad nije dovoljno toplo, niti ljeti dovoljno svježe

10. Proizvođači sapuna idu samo za tim da vam uzmu novce

Ažurirano: 24. 09. 2019.

Plivanje u ledu na Bogojavljenje

Usprkos temperaturama i od -40 °C prošle godine je u Rusiji u kupanju na Bogojavljenje koje istočne crkve slave 19. siječnja sudjelovalo oko 160 tisuća ljudi.

Uspjeh ili promašaj

edison-zaruljaUspjeh ili promašaj?

Thomas Edison je isprobao 2000 različitih elemenata kako bi saznao koji najbolje odgovara za žarnu nit u žarulji. Kada niti jedan od isprobanih nije ispunio očekivanja njegov pomoćnik se požalio: "Sav naš trud je bio uzaludan. Nismo ništa otkrili."

Edison je vrlo samouvjereno odgovorio: "Oh, prešli smo dugi put i naučili puno toga. Sada znamo da postoji 2000 elemenata koje ne možemo koristiti za izradu žarulje."

tekst preuzet sa: hr.facebook.com

U Grad Rim s Vatikanom godišnje hodočasti oko 8 milijuna vjernika, Lourdes 6 milijuna, Jasnu Goru 4 do 5 milijuna, Fatimu 4 milijuna, Guadelupe 2 milijuna. U Mariju Bistricu pristigne oko pola milijuna hodočasnika.

U avionskoj nesreći poginuli papa, pastor i rabin. Zbog prevelike gužve sv. Petar ih privremeno pošalje Luciferu. Iako ih je ovaj veoma rado primio nakon nekoliko sati nazove sv. Petra: “Petre, oprosti ali možeš li preuzeti ovu trojicu koje si mi zadnje poslao? Ovaj u bijelom od kad je ušao ne prestaje opraštati; ovaj u crnom odijelu propovijeda i obraća na sve strane; a ovaj sa šeširom je već uspio skupiti novce za klima uređaj.

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)