Svjedok 27 - 2020.

Svjedok 27 - 2020.

U 27. broju Svjedoka, godišnjaka Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

• Korelacija Katoličkog vjeronauka i Povijesti
  • Isusove prispodobe kao model poučavanja
Veličina: 6.18 MB
Ažurirano: 11. 02. 2021.

Svjedok 25 - 2018.

U 25. broju Svjedoka, godišnjaka Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

• Vjeronauk u korelaciji s Likovnom kulturom
  • Brak i obitelj u društvu i Crkvi danas

Maslinski vrt su 1681. od muslimana otkupili Hrvati, braća Branković iz Sarajeva i darovali ga franjevcima na čuvanje.

Perice, jesi li bio na misi? – pita otac. – Jesam, i ministrirao sam! Lijepo, a o čemu je svećenik danas propovijedao? – Govorio je o tome kako i naši roditelji trebaju dolaziti u crkvu, a ne da im djeca moraju prepričavati što je svećenik propovijedao.

Tko pobijedi strah taj je i tigru opasan protivnik. (Indijska)