Poniznost – pps

Poniznost – pps

Prezentacija prema židovskoj legendi.

Nekoć su ljudi gledali Boga licem u lice. Zašto danas nije tako?

Veličina: 259.5 KB
Ažurirano: 09. 11. 2017.

Blaženije je davati nego primati – pps

Jedan se student htio našaliti s nekim seljakom ali ga je njegov profesor poučio da pomogne čovjeku umjesto da se izruguje s njegovom nevoljom.

Ne boj se, Božji putovi – pps

Ne boj se ni sadašnjosti, ni budućnosti, ni neprijatelja, ni za sudbinu svoje djece, ne boj se nikoga jer i ti i svijet kojega se bojiš u Božjim su rukama.

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

– Noćas je kod nas došao anđeo i donio ti malu seku. Želiš li je vidjeti? – A je li anđeo još tu, njega bih radije vidio.

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)