Sveži devu – pouka o molitvi

Sveži devu – pouka o molitvi

Jedan je čovjek u pustinji zaboravio zavezati devu. Pomolio se Bogu da mu čuva devu no u jutro ju nije našao. Moliti treba s pouzdanjem, ali Bog nema drugih ruku osim naših…

Veličina: 771.5 KB
Ažurirano: 13. 11. 2017.

Dva prijatelja – priča pps

Kratka prezentacija koja potiče na razmišljanje o vlastitim postupcima u slučaju kad nam prijatelj učini nešto nažao odnosno kad nam učini nešto dobro.

Matematika sreće i nesreće – pps

Prezentacija za razmišljanje o omjeru želja, potreba i mogućnosti u ljudskom životu i kako nas čine sretnima odnosno nesretnima.

Rimljani su kaznu razapinjanja preuzeli od Kartažana, a ovi pak od Perzijanaca. Primjenjivali su je za krađu, umorstvo, izdaju, pobunu, političke ustanike ali isključivo za građane drugog reda, nikako za Rimljane.

Izgledate potišteno, velečasni. – zabrinuto će neki župljanin svom župniku. – Kako ne bi bio, sutra imam vizitaciju. – Što je vizitacija? – Posjet. Ali ne bilo kakav. Kako da vam objasnim? Posjet je kad Vam punac dođe u kuću, a vizitacija kad dođe punica.

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)