Odmori dušu 29 – pps

Odmori dušu 29 – pps

Veliki umovi raspravljaju o idejama. Srednji umovi raspravljaju o  događajima. Sitni umovi raspravljaju o ljudima.
Dobro je htjeti, ali treba i znati.
Čovjeka primaju u društvo prema odjeći koju nosi, a ispraćaju ga  prema duhu koji je pokazao.

I druge mudre izreke posložene u lijepu prezentaciju.

Veličina: 686 KB
Ažurirano: 23. 11. 2017.

Vodič za majstora u kući – pps

Nastojte raditi sami. Publika je rijetko od koristi.
Usprkos onomu što vam je možda majka rekla, i molitve i psovke pomažu pri popravku u kući, ali samo ako radite sami.

Kriste svi te traže – pps

Isuse Kriste, svi te traže ali obično na krivim mjestima.
Zanimljiv tekst za razmišljanje Stjepana Lice. Korisno za vjeronauk i meditaciju.

Prvi Martirologij (popis svetaca Crkve) objavljen je 1584. na zahtjev pape Grgura 13.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Vreća škrtca nema vrha, a vreća rasipnika nema dna. (Rumunjska poslovica)