Papir s popisom – pps o molitvi

Papir s popisom – pps o molitvi

Prezentacija prema priči Bruna Fererra o molitvi i pouzdanju u Boga. Korisno za vjeronauk za učenike nižih razreda.

nacrtala i posložila s. Margita Gašparovsky

Veličina: 1.22 MB
Ažurirano: 09. 11. 2017.

Moć ljubavi – pps

Kratka poučna priča posložena u prezentaciju o razvijanju međuljudskih odnosa. Jednom su čovjeku kroz pokidanu ogradu dolazile susjedove kokoši. Da se ne svadi sa susjedom, donio je jaja i rekao: Tvoje kokoši nesu jaja u mom vrtu, a ja ne želim ono što nije moje.

Priča o obadu – pps

Abraham Lincoln ispričao je svom prijatelju poučnu priču kako bi mu objasnio zašto ne želi smijeniti suradnika koji je dulje vrijeme remetio njegova nastojanja.

Crkvu Uskrsnuća na mjestu Isusova groba u stijeni podigli su vjernici u 4. st. Današnju Crkvu Svetoga groba podigli su križari 1149. godine.

U prepunom tramvaju sjedi svećenik i čita. Iza njegovih leđa jedan čovjek reče drugomu: “Kad bih ja imao bedastog sina, poslao bih ga da postane svećenik.” Svećenik se okrene, pogleda čovjeka i reče: “Vidim da po tom pitanju imate drugačije mišljenje od Vašega oca.”

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli provjeri, kudi prije nego što se u nešto uvjeri. (Arapska poslovica)