Svjedok 30 - 2023.

Svjedok 30 - 2023.

U 30. broju Svjedoka donosimo dvije središnje teme:

• glazba u vjeronauku
  • transhumanizam
Veličina: 3.01 MB
Ažurirano: 10. 01. 2024.

Svjedok 17 - 2010

U sedamnaestom broju Svjedoka – godišnjaka vjeroučitelja Splitsko-makarske nadbiskupije – uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

• Vjeronauk i vjeroučitelji pred društvenim izazovima
  • Crkva – proročka zajednica
Svjedok 25 - 2018.

U 25. broju Svjedoka, godišnjaka Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

• Vjeronauk u korelaciji s Likovnom kulturom
  • Brak i obitelj u društvu i Crkvi danas

Po istraživanju Vijeća europskih biskupskih konferencija, u Europi postoje zemlje koje imaju konfesionalni vjeronauk, općekršćansku vjersku nastavu ili obveznu religijsku kulturu. Nikakva modela vjeronauka u školama nema u Albaniji, Bjelorusiji, Bugarskoj i Sloveniji.

Perica došao u goste kod prijatelja. Iznenadio se kad su svi okupljeni oko stola počeli jesti bez molitve. Perica upita: Zar se vi ne molite prije jela? – Ne, mama dobro kuha. odgovori ovaj

Ljubav koja se održava darovima vječno je gladna. (Židovska poslovica)