Tko će naći ženu vrsnu? (Izr 31,10). Evo ti majke (Iv 19, 27)

• otkriti na koji način žena u suvremenom svijetu može graditi svoj identitet i poslanje,
  • posvijestiti Marijinu ulogu u Crkvi kao Majke i žene,
  • oduševiti se Marijinim primjerom,
  • zalagati se da Marija bude uzor svim majkama u svakodnevnom životu
Veličina: 64 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Duhovno majčinstvo
  • Otkriti bogatstvo duhovnoga majčinstva i naglasiti važnost duhovne dimenzije majčinstva.
  • Analizirati važnost međugeneracijskog odgoja i ulogu baka u duhovnom razvoju djece.
  • Posvijestiti pomoć i potporu koju redovnice, koje žive duhovno majčinstvo, mogu pružiti majkama u razvoju duhovne dimenzije njihova majčinstva
Biblijska antropologija - odgovor vjere
  • posvijestiti naravnu istovjetnost i dostojanstvo muškarca i žene kao „slike Božje“,
  • naglasiti upućenost muškarca i žene na zajedništvo u ljubavi, te ulogu žene kao supruge, majke i odgojiteljice,
  • istaknuti prisutnost očinskog i majčinskog u Trojstvenom Bogu kao njihovom izvoru, a Mariju kao model i arhetip uzorne žene,
  • potaknuti žene na uočavanje i afirmiranje „genija žene“ u Crkvi i društvu..

Septimije Sever (193. – 211.) dopustio je ženama da se bore kao gladijatori. Na području Londona 1996. iskopani su ostaci 20-godišnje gladijatorice. Njezino ime ne znamo, niti odakle je bila, naravno ni u koliko je borbi sudjelovala ali predmeti pokopani s njom svjedoče o velikoj popularnosti.

Došli djed i baka pred rajska vrata. Petar ih pogleda i reče: dobri ste ljudi bili zaslužili ste da uđete. Malo ih provede okolo da vide kako se živi u raju. Gledaju oni, ljudi zadovoljni, nasmješeni… Nakon nekog vremena djed će baki: Ti, i tvoja zdrava hrana, mogao sam ovdje doći prije 30 godina!

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)