Djeca - majčinstvo u svagdašnjici

• Prikazati majčinstvo kao dinamičan proces u kojem valja iskoristiti prigode za izražavanje ljubavi kako bi djeca oblikovala lijepa sjećanja na djetinjstvo.
  • Prepoznati svoju svagdašnjicu kao prigodu za napredovanja na putu svetosti po malim stvarima, vježbajući se u strpljenju.
  • Zauzeti se za aktivnu posvećenost i prisutnost u životu svoje djece, imajući na umu važnost redovitog blagoslivljanja, zagovaranja i molitve za njih
Veličina: 272.41 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Dostojanstvo žene (od identiteta u Trojstvu do života u Crkvi)
  • otkriti na koji način žena u suvremenom svijetu može graditi svoj identitet i poslanje,
  • posvijestiti Marijinu ulogu u Crkvi kao Majke i žene,
  • oduševiti se Marijinim primjerom,
  • zalagati se da Marija bude uzor svim majkama u svakodnevnom životu
Doprinos žene Crkvi i društvu
  • posvijestiti dostojanstvo i ulogu žene u Crkvi i u društvu;
  • poticati na odgovornost prema vlastitom životu i davanju pozitivnog primjera;
  • nastojati uvijek u Blaženoj Djevici Mariji tražiti uzor, model i pomoć..

U Japanu živi 452 tisuće katolika od kojih je 60 posto žena. Najveći broj ih živi u Tokiju, Nagasakiju, Osaki i Yokohami. Katoličku je vjeru u zemlju Izlazećeg sunca u XVI. st. donio isusovac sv. Franjo Ksaverski, apostol Indije, Japana i Kine.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Hrabrost je strah koji je izgovorio molitvu. (Anoniman)