Dostojanstvo žene (od identiteta u Trojstvu do života u Crkvi)

• otkriti na koji način žena u suvremenom svijetu može graditi svoj identitet i poslanje,
  • posvijestiti Marijinu ulogu u Crkvi kao Majke i žene,
  • oduševiti se Marijinim primjerom,
  • zalagati se da Marija bude uzor svim majkama u svakodnevnom životu
Veličina: 46 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Brak - oslonac majčinstva
  • Prikazati na koji je način brak oslonac majčinstva, pojašnjavajući kršćansko poimanje braka putem sastavnica bračne privole i tri njegove perspektive: sakramentalne, prijateljske i intimne.
  • Osnažiti majčinstvo u perspektivi odnosa sa suprugom.
  • Posvijestiti da je rad na sebi preduvjet skladnoga bračnoga zajedništva
Žena u kulturi provizornosti i privremenosti
  • Utjecaj društva na identitet žene: feminizam i rodna ideologija
  • Identitet žene i virtualni svijet
  • Karijera, sloboda, brak i obitelj
  • Nasilje nad ženama i surogat majčinstvo
  • Društvo bez majke?
  • Brak i majčinstvo: životna svrha, ostvarenje ili ugroza žene, žena roditeljica i/ili majka

Agori, štovatelji božice Kali, ženske manifestacije boga Šive, žive na krematorijima, meditiraju sjedeći na mrtvacima, jedu ljudsko meso, a ponekad čak i spolno opće sa mrtvacima. Smatraju da konzumiranjem droga i alkohola, te jedenjem zaista svega zadovoljavaju božicu. Velika većina ih nije dovoljno snažna za takav način štovanja pa poludi.

Vojni časnik pita župnika: “Koliko bi vojnika moglo prespavat u crkvi?” – “Za vojnike ne znam, ali dok ja propovijedam, spava oko 5 stotina” – odgovori župnik.

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli provjeri, kudi prije nego što se u nešto uvjeri. (Arapska poslovica)