Dobri otac – pps

Dobri otac – pps

Isusova prispodoba O dobrom ocu popraćena simpatičnim sličicama. Korisno za nastavu vjeronauka u drugom i u trećem razredu osnovne škole.

Veličina: 1.08 MB
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Patrijarsi – Jakov Izrael – vjeronauk pps

Prezentacija o Jakovu Izraelu – igra otkrivanje slika s asocijacijom o patrijarsima. Korisno za vjeronauk u petom razredu osnovne škole – učenje kroz igru.

Isus ozdravlja stotnikova slugu – pps

Isus je izliječio stotnikova slugu – pps Jedno od Isusovih čudesa posloženo u prezentaciju. Isus je svojom riječju ozdravio slugu rimskoga satnika.

- prezentaciju poslao fra Ivan Marić

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Nakon sata vjeronauka potukla se dva dječaka na školskom dvorištu. Vjeroučiteljica ih razdvoji i ukori starijega: “Sram te i stid bilo! A prije pet minuta smo govorili: Ljubi bližnjega svoga kao sebe samoga!” “On nije moj bližnji”, odgovori dječak, „On je moj brat!”

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)