Profesor i lađar – pps

Profesor i lađar – pps

Profesor i lađar – poučna priča o pravim vrijednostima

Kratka poučna priča o životnim vrijednostima posložena u prezentaciju. Jedan je sveučilišni profesor pitao lađara poznaje li povijest i zaključio kako je ovaj izgubio trećinu života obzirom da povijest nije poznavao.

Veličina: 2.15 MB
Pregleda: 2021 Pregleda
Ažurirano: 02. 10. 2017.

Škorpion – poučna priča pps

Jedan je pustinjak tri puta spasio škorpiona da se ne utopi, a ovaj ga je za uzvrat sva tri puta ugrizao. Na pitanje zašto ga ponovno spašava pustinjak odgovori: “Obojica slijedimo svoju prirodu; njegova je da grize, a moja da budem milosrdan.”

Prepreke – pps

U starim vremenima kralj je odredio da se nasred ceste postavi veliki kamen. Sakrio se i promatrao hoće li netko pokušati maknuti kamen s ceste… Poučna priča za vjeronauk i slobodno vrijeme posložena u prezentaciju.

U Finskom glavnom gradu u središtu stambene četvrti sagrađena je crkva u stijeni. Izvana se vidi samo rotonda opasana ravnim isklesanim stijenama nadsvođena kupolom od bakra i stakla. U visinu se uzdiže do 12 metara.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli provjeri, kudi prije nego što se u nešto uvjeri. (Arapska poslovica)