Lula mira – pps

Lula mira – pps

Lula mira – pps o srdžbi

Mudri je stari Indijanac savjetovao mladiće iz svoga plemena: kad se jako srdiš na nekoga tko te je smrtno uvrijedio, prije nego digneš ruku na njega napuni lulu i promisli. Vidjet ćeš da je smrt prevelika kazna.

Veličina: 518.5 KB
Ažurirano: 02. 10. 2017.

Božje uho – pps

Zanimljiva poučna priča o diskriminaciji posložena u pps.

Euzebijeva molitva – pps

Ne daj mi Bože da budem neprijatelj ni jednoga čovjeka, ali da budem prijatelj svega što je trajno i vječno. (…)

Drevna Euzebijeva molitva iz 1. stoljeća.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Kuca Muji neko na vrata, on otvori, kad ono Smrt: ‘Došla sam vam uzeti dušu!’ Mujo: ‘Fato, dušo, došao neki čovjek u crnom po tebe.’

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)