Narcis – zaljubljenik u samoga sebe

Narcis – zaljubljenik u samoga sebe

“Zar je Narcis bio lijep?” upita jezero.
Priča iz grčke mitologije prepričana perom Oscara Wildea – korisno za vjeronauk na temu oholost.

Veličina: 573 KB
Ažurirano: 15. 11. 2017.

Dvije oporuke – pps o molitvi

Priča o čudnoj oporuci jednog bogataša koja nas kršćane poučava kako trebamo redovito sudjelovati na svetoj Misi.

Bolja metoda – pps

Bolja metoda – anegdota o međuljudskim odnosima – pps

Proslavljeni komedijaš Grock dobije pismo puno uvreda. Prijatelji mu preporuče tužiti autora pisma ali on je imao bolju metodu…

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Kuca Muji neko na vrata, on otvori, kad ono Smrt: ‘Došla sam vam uzeti dušu!’ Mujo: ‘Fato, dušo, došao neki čovjek u crnom po tebe.’

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)