Zašto ljudi viču – pps

Zašto ljudi viču – pps

Hinduski je učitelj upitao svoje učenike zašto ljudi viču jedni na druge kad su ljuti iako su fizički blizu. Ni s jednim odgovorom nije bio zadovoljan.

Veličina: 577.5 KB
Ažurirano: 17. 08. 2017.

Krede u boji – pps za vjeronauk i razmišljanje o životu

Snažna zanimljiva prezentacija o čovjeku koji je slikao na ulici i na odlasku dao svojim obožavateljima komadić kredu u boji. Upit što su učinili s komadićima svojih kreda poveznica je s vjerskim životom.

Nebeska majka – kratka poučna priča pps

– Tko je to na slici? – upita dječak.
– Moja mama. – odgovori svećenik.
– Uopće joj ne sličiš! – reče dječak…

Zanimljiva prezentacija o Blaženoj Djevici Mariji.

U O.Š. grofa Janka Draškovića u Zagrebu postoji povelika zbirka učeničkih šalabahtera. Za ovu zanimljivu zbirku se brine prof. hrvatskog jezika Tilda Raić – Ergović a u popunjavanju joj pomažu kolege iz škole.

Vojni časnik pita župnika: “Koliko bi vojnika moglo prespavat u crkvi?” – “Za vojnike ne znam, ali dok ja propovijedam, spava oko 5 stotina” – odgovori župnik.

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)