Lula mira – pps

Lula mira – pps

Lula mira – pps o srdžbi

Mudri je stari Indijanac savjetovao mladiće iz svoga plemena: kad se jako srdiš na nekoga tko te je smrtno uvrijedio, prije nego digneš ruku na njega napuni lulu i promisli. Vidjet ćeš da je smrt prevelika kazna.

Veličina: 518.5 KB
Ažurirano: 02. 10. 2017.

Strategija jedne lisice – pps

Strategija jedne lisice – kratka poučna priča

Jednom je lav otvorio ralje pred ovcom i upitao je smrdi li mu iz usta. Kad je odgovorila potvrdno lav skoči i otkine joj glavu. Vuk mu je odgovorio negativno, ali lav nije bio zadovoljan odgovorom pa je i njega pojeo. Lisica je pak uspjela odgovoriti lavu neugrozivši život.
Lijepa prezentacija prema priči Bruna Fererra.

Srce miša – pps prezentacija prema indijskoj basni

Jedan je miš živio u neprestanom strahu od mačaka.
Čarobnjak neki sažalio se nad njim i pretvorio ga u mačku.
Ali miš je tada počeo strahovati od pasa.
Čarobnjak ga je onda pretvorio u psa, ali ovaj se počeo bojati pantere. …        indijska basna

U O.Š. grofa Janka Draškovića u Zagrebu postoji povelika zbirka učeničkih šalabahtera. Za ovu zanimljivu zbirku se brine prof. hrvatskog jezika Tilda Raić – Ergović a u popunjavanju joj pomažu kolege iz škole.

Vojni časnik pita župnika: “Koliko bi vojnika moglo prespavat u crkvi?” – “Za vojnike ne znam, ali dok ja propovijedam, spava oko 5 stotina” – odgovori župnik.

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)