Najbogatiji čovjek u gradu – pps

Najbogatiji čovjek u gradu – pps

Prezentacija o životnim vrijednostima.
Najbogatiji je onaj čovjek koji vjeruje u Boga i koji ima ljubavi za sve pa čak i za neprijatelje.

Izradila Tina Knezović – 7.d O.Š. Kman-Kocunar

Veličina: 473.5 KB
Ažurirano: 05. 11. 2017.

Sivo-kestenjasti vrapčić – pps

Sivo-kestenjasti vrapčić – poučna priča o optimizmu

Bio jedan sivo-kestenjasti vrapčić koji se osjećao nesiguran jer su ga stalno mučila neka tjeskobna pitanja.

Dok je još bio u jajetu zabrinuto se pitao: Hoću li uspjeti probiti tako tvrdu ljusku? (…)

Dva vrča – pps

Vodonoša je vodu nosio u dva vrča. Jedan je bio cijeli a drugi vrč je napukao i osjećao se zbog toga manje vrijednim. No samo na strani na kojoj je vodonoša nosio napukli vrč raslo je cvijeće. Često nam upravo naši nedostaci omogućuju da učinimo nešto dobro i korisno.

U O.Š. grofa Janka Draškovića u Zagrebu postoji povelika zbirka učeničkih šalabahtera. Za ovu zanimljivu zbirku se brine prof. hrvatskog jezika Tilda Raić – Ergović a u popunjavanju joj pomažu kolege iz škole.

Vojni časnik pita župnika: “Koliko bi vojnika moglo prespavat u crkvi?” – “Za vojnike ne znam, ali dok ja propovijedam, spava oko 5 stotina” – odgovori župnik.

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)