Krila – poučna priča pps

Krila – poučna priča pps

Kratka misaona prezentacija prema priči Bruna Ferrera.
Mi kršćani često smo poput nezadovoljnog goluba koji je krila shvaćao kao smetnju u trčanju jer nije shvaćao da je stvoren za nebo.

Veličina: 225 KB
Ažurirano: 08. 11. 2017.

Dva jezera – pps

U Palestini postoje dva jezera. Jedno je slatkovodno, puno ribe. Obale su mu ukrašene zelenilom, a stabla pružaju grane nad njim…

Poučna priča znati mjeru – pps

Prvoga dana nastave majka je htjela usaditi u glavu i srce svoga sina jednu životnu mudrost. Bilo je sunčano jutro pa je dječaka zaokupila njegovjako izdužena sjena koju je stvaralo jutarnje sunce. Osjećao se divom od desetak metara. Zanimljivo razmišljanje posloženo u prezentaciju.

U O.Š. grofa Janka Draškovića u Zagrebu postoji povelika zbirka učeničkih šalabahtera. Za ovu zanimljivu zbirku se brine prof. hrvatskog jezika Tilda Raić – Ergović a u popunjavanju joj pomažu kolege iz škole.

Vojni časnik pita župnika: “Koliko bi vojnika moglo prespavat u crkvi?” – “Za vojnike ne znam, ali dok ja propovijedam, spava oko 5 stotina” – odgovori župnik.

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)