Odmori dušu 53 – pps

Odmori dušu 53 – pps

Ustrajnost će izbrisati privremene prepreke. Mašta nikad ne dovodi do razočaranja. Ako zametnemo svađu između prošlosti i sadašnjosti, vidjet ćemo da tako gubimo budućnost. Bog traži prijatelje i zahtjeva ljubav, a Đavao traži robove i zahtjeva pokornost.

I druge mudre izreke posložene u lijepu prezentaciju.

Veličina: 651.08 KB
Ažurirano: 17. 11. 2017.

Misli Ivana Bosca odgojitelja mladeži – pps

Mladi lako zaboravljaju kazne roditelja, ali prilično teško kazne odgojitelja.
Oprostiti znači zaboraviti zauvijek. Ako želite kod svojih učenika mnogo postići, nemojte nikad pokazati da vas je netko uvrijedio.
Da bi opomena donijela plod, nikad se ne smije davati pred drugima.

Čudesno umnažanje vremena – pps

“Gospodine, otpusti ovaj narod, već je kasno a oni nemaju vremena”.
Pružite im vi, reče On, dajte im od svoga vremena…

U O.Š. grofa Janka Draškovića u Zagrebu postoji povelika zbirka učeničkih šalabahtera. Za ovu zanimljivu zbirku se brine prof. hrvatskog jezika Tilda Raić – Ergović a u popunjavanju joj pomažu kolege iz škole.

Vojni časnik pita župnika: “Koliko bi vojnika moglo prespavat u crkvi?” – “Za vojnike ne znam, ali dok ja propovijedam, spava oko 5 stotina” – odgovori župnik.

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)