Mjesečina – razmišljanje pps

Mjesečina – razmišljanje pps

Na mjesečini se sve stvari u isto vrijeme čine kao da jesu i kao da nisu. I moglo bi biti da k Bogu dođem kao da jesam a Bog mi kaže kao da nisam. A tada bolje bi bilo da me nije bilo.
(fra Bonaventura Duda)

poslala s. Marta

Veličina: 736.5 KB
Ažurirano: 23. 11. 2017.

Odmori dušu – mudre misli 55

Druži se s medvjedom, ali ne ispuštaj sjekiru.
Velikom je zagonetkom našeg vremena što učiniti s previše informacija
Nitko ne šepa od tuđe boli.
Dva čovjeka mogu zajedno pjevati, ali ne i pričati.
Oni koji se najviše kunu – najmanje su iskreni.

Odmori dušu 65 – pps prezentacija

Istinski egoist je previše zaokupljen brigom za vlastito dobro da bi imao vremena nanijeti nesreću drugima. Nema tog čovjeka koji nije u stanju učiniti više nego što misli. Djela su dokaz života, riječi su samo podsjetnik.

U O.Š. grofa Janka Draškovića u Zagrebu postoji povelika zbirka učeničkih šalabahtera. Za ovu zanimljivu zbirku se brine prof. hrvatskog jezika Tilda Raić – Ergović a u popunjavanju joj pomažu kolege iz škole.

Vojni časnik pita župnika: “Koliko bi vojnika moglo prespavat u crkvi?” – “Za vojnike ne znam, ali dok ja propovijedam, spava oko 5 stotina” – odgovori župnik.

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)